Rada města Olomouce projednala návrh České školní inspekce na odvolání ředitelky Základní školy Mozartova. Pro její odvolání se však většina radních nenašla.

Město místo toho schválilo další postup. Českou školní inspekci chce vyzvat k provedení nové inspekční činnosti, ideálně prostřednictvím inspekční skupiny z jiného města. Cílem má být maximální transparentnost dalšího postupu.

CO BUDE NÁSLEDOVAT

Po nové inspekční činnosti má následovat také opakované hodnocení práce ředitelky školy.

Náměstek primátora Viktor Tichák uvedl, že dřívější zjištění České školní inspekce město v minulosti řešilo standardním postupem. Škola měla být vyzvána k nápravě, přijmout opatření a následně měla proběhnout jejich kontrola.

„Paní ředitelka je pod drobnohledem a míru stížností jsem si ani ve snu nedovedl představit. Pravidelné spamování všech možných úředníků, členů rady a podobně nekončí.“

— Viktor Tichák, náměstek primátora města Olomouce

Tichák zároveň napsal, že podle jeho pohledu část opakovaných podnětů přichází dlouhodobě od dvou osob, které podle něj zaplavují facebookové skupiny a e-mailové schránky rady města. Upozornil ale také na to, že v množství podnětů může hrozit riziko, že by mohl zapadnout některý důležitý problém.

Náměstek zároveň uvedl, že má k řízení ZŠ Mozartova vlastní výhrady a očekával rychlejší konsolidaci školy po předchozím vedení.

Podle něj město všechny relevantní podněty prověřuje. V případě pochybností ekonomického charakteru podle jeho vyjádření posílá do škol interní audity.

Případ ZŠ Mozartova tak nekončí. Další vývoj bude záviset na nové kontrole České školní inspekce a následném opakovaném hodnocení ředitelky školy.

Celé vyjádření náměstka primátora Viktora Ticháka si můžete přečíst na jeho facebookovém profilu zde.